Beebi

Oleme nüüd mingisuguses sellises faasis, kus söök on igav 

Ühesõnaga jah. Ma ei tea, mis jama see on, aga kogu see pull ümber junsu söömise ajab juba vaikselt mind ka stressi. Esialgu mõtlesin, et äkki toidan teda liiga sagedasti (iga 3h tagant) ja tal pole kõht tühi vms. Nüüd olen seda muutnud ja venitasin vahed 4h peale. Siis peaks justkui söögikoguseid ka tõstma, aga mul ei ole mõtet, kui ta ei taha isegi seda kogust, mis enne andsin. Varem sõi junsu 3x päevas lisatoitu 50-60g ning lisaks iga kord 160ml piima. Hommikul kohe tõustes sai ainult piima ca 200ml ja õhtul enne uinumist samamoodi. Hommikul pole kunagi olnud mingit jamamist selle piimaga, et ta ei tahaks vms. Januga jõi kõik kiirelt sisse. Ta ju öösel ei söö ja on ca 10h söömata öösel. Seega kõht võiks ja peaks nagu tühi olema. Igatahes täna hommikul ei tahtnud ta seda piima ka eriti. Lihtsalt vahib ringi, peksab pudelit, tahab istukile tõusta, pea käib vasakule paremale, närib pudeli lutti jne. Täpselt selline tunne nagu kõik muu oleks palju huvitavam, kui mingi söömine.

8 Comments

 • Reelike

  8- kuune laps juba sööb terve purgi lisatoitu, kui toita purgitoiduga. Tihti selles vanuses piim enam ei huvita nii palju, kui on pakutud erinevaid maitseid. Kas sa
  Ise lased tal süüa? Erinevaid toite katsuda? Kui pidevalt sama putru anda siis huvi kaob. Ja kui praegu juba midagi ei taha, siis suuremaks saades tahab veel vähem ja oled suures hädas.
  Võib ka muidugi erandeid olla

  • admin

   Oleneb purgi suurusest vist ka. Tundub küll nagu just piim teda enam ei huvitaks, sest püree sööb ära ja no piimaga võitleme. Kas siis pigem anda lisatoitu rohkem ja piima vähem? Midagi ta peab ju jooma, muidu tekib vedelikupuudus.
   Kuna ta ei istu, siis ei saa ta ka ise süüa. Ma muidugi ilmselt eelistan teda ise toita kuni võimalik, sest laga ja pläkerdamist ei seedi 😅 Ei seda toiduga pläkerdamist ei harrasta. Ta saab ikka erinevaid toite ja maitseid.
   No ütleme nii, et ega isegi eriti eeskujulik toituja pole ja võib juhtuda, et laps tuleb samasugune. Kuigi ta ei ole eriline pirtsutaja VEEL nagu olnud. Vb ikka hammaste tulemine segab.

 • Reelike

  Loomulikult anna rohkem tahket toitu, tema juba närib ja ei pea mingi püree olema. Nii palju kui soovib ja pärast piima peale. Juua võib anda ka juba vett.
  Ja toitumisharjumused ei ole geneetilised. See, et ema ei söö, ei tähenda, et laps ei söö. Esimene kord ei meeldi..kaheksas kord ei meeldi, aga lõpuks meeldib.
  Toega ka ei istu? Seda pläkerdamist tuleb palju, väga palju, sellest ei pääse. Lapse arengus on ülioluline, et ta saaks asju ise teha. Ei hakka ju last toitma kuni kooli läheb. Ise söömine arendab käe koordinatsiooni ja ajutegevust.
  Poes on müügil 8-kuuse toidud, siis see ongi paras ports. Aastase toidud juba suuremas purgis. 50g sööb viiekuune. Suur poiss tahab süüa. Anna julgelt.

  • admin

   Igemetega ikka väga ei näri. All on kaks kikut. Andsin tükilisemat toitu, aga öögib ja nutab.
   Asi selles ongi, et ta ei taha rohkem. Alles mingi päev kütsin talle 90g puuviljapüreed ja 160ml piima peale ja mega suur hulk tuli välja. Ju siis oli ikka palju.
   Isegi selle 50-60g sööb ta pika hambaga suure pressimise peale ära.
   Ta ei joo vett ka. Olen proovinud anda.
   Ta ei peagi istuma, sest ta sündis 6,5 ndlat varem ja kõike arvestatakse korrigeeritud vanuse järgi. Seega kui ajalised lapsed hakkavad osad alles 8ndal kuul istuma, siis minu omal läheb veel rohkem aega. Füsio ütles, et mitu etappi enne, mida peame selgeks saama ja muretsema ei pea.
   Ei tule seda pläkerdamist. Mul ema ütles, et ei lasknud oma kolmest lapsest kellelgi mökerdada ja pläkerdada ja kõik oleme normaalsed ja oskame viisaka inimese kombel ise süüa. Kui vaja võin koolini ka toita 😅 peamine, et seinad ja põrand mingit si**a täis poleks. Ei ole minu teema, sorry 😅
   Mul poiss on kogu aeg pontsu olnud, seega ma teda ilmselt vähe ei toida.

 • Reelike

  Suur poiss ikka tuubi võiks vabalt ära süüa. Seda piima ei ole nii palju pärast peale vaja. Piima anna eraldi toidukorrana suures koguses kui soovid. Aga eks sa ise tead kõige paremini. Piimast piisab paarkümmend ml. Tahkes toidus rohkem toitaineid, mis on vajalikud.
  Ja igemetega nad närivad isegi lihatükke. Need on neil tugevad. Vaata, pane sõrm suhu ja näed kui kõvasti igemed kokku surub. 😄 ja istuma ei peagi iseseisvalt, ikka toega.

  • admin

   Jaa, ise arvaks ka. Eks ta neid magusamaid laseksi rohkem 😀 Vot seda ma ei teadnud, et pole enam vaja nii palju piima anda. Arvasin, et 160ml isegi vähe.
   Seda ka ei teadnud, et igemetega närivad. First time mom, eks kõik ongi uus 😀 Praegu füsio ei lubanud isegi patjade najal istuma panna. 🤷‍♀️

 • Reelike

  Kindlasti sul mõni sõbranna lapsega. Kui lapsed näiteks koos söövad, siis mittesööja tahab jäljendada sööjat ja proovib samuti. Ma ise nii tegin sõbrannaga. Tema lps samuti oli valiv ja hakkasime lõunaid koos tegema. Lapsed koos sõid kätega ja ennäe.. ka temast sai mõne nädalaga kõigesööja.

  • admin

   On ikka, aga aegasid suhteliselt keeruline klapitada.
   Ma ise loodan, et see on lihtsalt mingi mööduv periood ja ehk ongi sellest, et hambad tulevad. Muidu ta ikka hea sööja olnud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *